Yerli Bilim-Kurgu Dizisi Geliyor: Geçit - İronik1Dunya.com
Reklam Alanı

Yerli Bilim-Kurgu Dizisi Geliyor: Geçit

349 defa okundu 2 defa yorumlandı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba İronik1Dünya okurları bugün güzel bir haberle sizlerleyiz. Türk dizi sektöründe kaliteli düzgün dizi-filmlere ihtiyacımız olduğunu sadece bizim düşünmediğimizi biliyoruz ; bundan dolayı size yeni bilim-kurgu dizisini iftiharla sunuyoruz; GEÇİT. Tamamen yerli olucak olan bu dizinin sızdırılışmış bilgileri ile karşınızdayız, umarım sizde beğenirsiniz 🙂

KARŞINIZDA GEÇİT;

Dizi sektöründe özellikle son yıllarda ‘zengin çocuk, fakir kız’ temalı onlarca birbirinin kopyası saçma sapan dizi, televizyonlarımızı meşgul etti. Tabi bu süreçte oldukça kaliteli işler de karşımıza çıkmıştı fakat bu işlerin sayısı, diğer saçma şeylere nazaran oldukça az orandaydı. Fakat yavaş yavaş da olsa, dizi sektöründe olumlu yönde bir hareketlenme söz konusu.

Önce internet dizileri ile başlayan bu hareketlenme, şimdi de Türk dizi sektöründe görmeye pek alışık olmadığımız bir tür ile devam ediyor; bilim kurgu

Bilimkurgu fakiri Türk televizyonculuğuna yeni bir soluk geliyor. Yapımcılar arasında Türkiye’de bilimkurgunun tutmayacağına dair bir kanı olmalı ki, ülkemiz türün dünya çapındaki yükselişini yakalayamamıştı. Ancak Geçit dizisinden gelen ilk görüntüler bu durumun değişeceğinin sinyallerini veriyor.

İddialı görselleriyle dikkat çeken Geçit’in 20 dakikalık ilk bölümü tamamlandı. BOOM Yapım‘ın çektiği dizinin yapımcılığını Hazan Turaçtemur üstleniyor. Kadronun geri kalanıysa henüz açıklanmadı. Diziden ilk görüntüler yayınlanmış olsa da, görsel teknolojiden ve makyajdan bolca faydalanıldığı için oyuncuları şimdiden tahmin etmek mümkün değil.

Zaman yolculuğu temasından faydalanan dizi, günümüzde ve 2117’nin İstanbul’unda geçiyor. Gelecek bilimkurgusu denince aklınızda İstanbul semalarında uçan arabalar canlanmasın; aksine iklim felaketinin ardından karlar altında kalmış post-apokaliptik bir İstanbul manzarası bekliyor bizi. Ölümsüzlüğü aramakta olan Takinalar adlı bir gizli örgütün hüküm sürdüğü gelecek tasviri, bir an önce güncel sorunlarımıza çözüm bulmamız gerektiği mesajını taşıyor. Senaryo genel olarak, ikiz kardeşini bulmak için zamanda yolculuk yapan bir gencin kaçışı ve arayışı üzerine kurulu.

Boom Yapım tarafından yapılan ‘Geçit’ isimli dizi, zaman yolculuğunu konu alacak. Dizinin 20 dakikalık ilk bölümünden paylaşılan görsellerde ise buzul çağına saplanmış İstanbul ve kullanılmaz hale gelmiş Boğaziçi Köprüsü dikkat çekmekte

Ölümsüzlüğün peşinde olan Tarkinalar adlı gizli bir örgütün yönetimindeki geleceğe, 100 yıl sonrasına giderek ikiz kardeşini bulmaya çalışan bir gencin hikayesini konu alacak Geçit konusunda henüz bir TV kanalı ile anlaşılmış değil. Dizinin internet dizisi olarak da gelme ihtimali mevcut fakat böylesi ilginç ve görmeye alışık olmadığımız türde bir dizinin de TV kanallarının dikkatini çekmiş olması sizin de tahmin edebileceğiniz gibi beklenen birşey.

Geçit’in hangi kanalda yayınlanacağı henüz belli değil, bir internet dizisi olması da seçenekler arasında. Temennimiz ise yerli dizi sektöründe bilimkurgunun ilk sağlam adımlarından biri olarak gelecek yapımlara ilham vermesi.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

2 Yorum
  • neydekCevapla

    şükür bir bilim dizisi geliyor

    Tem 31, 2017 19:53
  • Gökser PirikCevapla

    Çok güzel bir dizi olabilir mi? Olursa ülke buna hazır mı? Kafalarda deli sorular

    Ağu 01, 2017 23:10
iptv