Siyah Noktalarınıza Elveda Maskesi | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Size Elveda Siyah Noktalar!

214 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Çoğu kişiyi rahatsız eden ciltteki bu siyah noktalara hadi bir dur diyelim. Genellikle burun üzerinde bulunan siyah noktalar hem estetik açından hemde kirli bir görünüm verir buda çoğu kişiyi rahatsız eder. Peki bu sıkıcı siyah noktalardan nasıl kurtulabiliriz bu yazımızda ona bakalım. Ama ondan önce kurtulmamız gereken bu noktaların nasıl oluştuğunu öğrenmemizde fayda var. Siyah noktalar bir defa oluştuğunda artık onunla sürekli mücadele etmek gerekir. Ama hiçbir kozmetik veya klinik çalışmalar %100 sonuç vermez. Çünkü siyah noktalar cildin gözeneklerinin temiz olmasından geçer ki bu da kişinin kendine düzenli olarak bakım yapması ile alakalıdır. Yani bunlardan kurtulmamızın en önemli noktası sürekli olarak bakım yapmak.

Siyah noktalardan kurtulmak için bir sürü yol vardır işte bunlardan bazıları:

Buhar maskesi: Bildiğiniz gibi su ve sabun ile yapılan temizlik cildimize yetersiz kalır. Buhar maskesi, cildinizi temizleyerek kalan makyaj kalıntılarını temizler ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Buhar maskesi belirli aralıkla yapıldığı taktirde, cildinizdeki kalan makyaj kalıntıları ve gözenekleri açacak böylece daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. Aynı zamanda suratınız rahatlayacak ve siyah noktalardan kurtulacaksınız

Peki Buhar Maskesi Nasıl Yapılır

  1.  Buhar maskesi yapmak için öncelikle bir tencereye yaklaşık 1 litre su koyun ve kaynatın.
  2. Suratınızı iyicene temizleyin. Sabun ve su kullanarak gerektiğinden fazla bir şekilde bol sabunla yıkayın.
  3. Ocakta kaynamış olan tencere ile veya o tenceredeki suyu bir kaba boşaltın. Buharı üzerinde olacaktır. Lütfen dikkat edin. Dilerseniz suya lavanta kullanabilirsiniz. Tercihen okaliptus olabilir.
  4. Eğer uzun bir saçınız varsa saçlarınızı tepeden toplayın ve yüzünüz açık olacak şekilde kafanızın üstüne bir bez veya havlu örterek, tenceredeki buharın yüzünüze gelmesi sağlayacak şekilde pozisyon alın.
  5. Buhar maskesinde yaklaşık olarak 10 dakika durmaya çalışın. Yüzünüzü çok yakmaması için yaklaşık olarak 23-30cm yukarıda durmanızda yarar vardır. Aksi taktirde cildinizi tahriş edebilir. Aynı zamanda göz kapaklarınızı muhakkak kapatın.
  6. Buhar maskesi bittikten sonra duş almayın. Mümkünse 1 veya 2 saat sürecek şekilde nemlendirici krem yardımıyla yüzünüze masaj yapın ve ardından duş alın.

Not: Buhar maskesi ayda 1 kere uygulandığı taktirde hem daha sağlıklı hemde yeterli olacaktır. Fazla buhar maskesi yapmanız cildinizi tahriş edebilir.

Bir diğer maske ise :

  • 1 yumurta akı
  • 1/2 çay kaşığı kil
  • 1/4 çay kaşığı limon suyu

Kabarana kadar yumurta akı çırpın ve daha sonra kil ve limon suyu ekleyin, iyice karıştırın. Bu karışım yüzünüzdeki siyah nokta eğilimli alanlarda bir macun etkisi oluşturacak. 10 dakika sonra ılık su ile durulayın.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv