Saç Dökülmesine Karşı Doğal Tedaviler | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Saç Dökülmesine Artık Son

221 defa okundu 1 defa yorumlandı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

-Resim Sözcüden Alıntıdır

Genellikle hepimizin belirli uygulamalarla bir şekile soktuğumuz saçlarımız, uygulanan bir sürü uygulama sonrasında gücünü kaybeder ve dökülmeye başlar. Bu dökülmeler kelliğe kadar yol açabilir buda başlı başına bi soruna dönüşür.

Peki bu saç dökülmelerini nasıl önleriz

Saç dökülmesine ne iyi gelir sorusuna vereceğimiz cevaplardan önce eğer demir veya çinko eksikliğinden meydana gelen bir durum varsa.. -ki bunu anlamak için doktora danışmanızda fayda vardır- önce bu sorunu çözmek gerekir. Saçlarınızın dökülmesine sebep olan çinko veya demir eksikliğini gidermek ilk yapılacak olan yöntem olmalıdır. Saç dökülmesine ne iyi gelir sorusuna vereceğimiz yanıtların ana bölümleri beslenme ve bakım kürlerinden oluşacaktır. Saç hücrelerinin yenilenmesini, güçlenmesini, saçların daha da kuvvetli olmasını sağlayan ve dökülmesini engelleyen besinlerin yanında almanız gereken vitaminler de vardır.

Bunun yanında bir doğal bir de tıbbi olarak  2 tedavi sistemi ile bunun önüne geçebiliriz.

1-Tıbbi Yöntem:

Saç dökülmeleri için tıbbi bir destek almak isteyenler için son zamanlarda en çok kullanılan yöntemlerden biri ETG tedavi yöntemi olmaktadır. Elektrik enerjisi ile kafada bulunan kökler yeniden çıkmaları için teşvik edilir. Yüklü miktarda verilen bir elektrik tabii ki söz konusu değil. Pasif bir şekilde verilen elektrik kafa derisine iletilir. Direk olarak hastanın kafa derisi ile temas sağlanmaz. Bunun sonucunu almak için ise geçen süre kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.

2. Doğal Yöntem:

  • Kına Yakmak
  • Avokado Yağı Sürmek
  • Sarımsak sürme
  • Hindistan cevizi yağı sürmek

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

1 Yorum
  • AliCevapla

    Genetikten dolayı gelecekte saçlarım dökülecek gibi duruyor. Doğal yöntemler ile bu süreyi uzatmaya çalışacağım. Teşekkürler.

    Ağu 24, 2017 21:11
iptv