PUBG 500 Bin Oyuncuyu Geçti - İronik1Dunya.com
Reklam Alanı

PUBG 500 Bin Oyuncuyu Geçti

271 defa okundu 6 defa yorumlandı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba İronik1Dünya okurları bugün popüler oyun listesiyle karşınızdayız. Evet, evet yanlış duymadınız uzun bir zaman sonra güzel bir haberle karşınızdayız ; steamde popüler oyun listesi değişti. Bugün itibari ile PUBG büyük yükselişe geçerek 500 bin anlık oyuncuyu görerek CS:GO’yu geçerek 2. sıraya yerleşti işte haberin detayları sizlerle;

PUBG Geriden Gelip Geçti

PlayerBronknown Battlegrounds’un muazzam derecede popüler bir oyun olduğu artık bir sır olmaktan çıktı. Early Access’e girdikten sonra bir aydan kısa bir süre içinde bir milyon kopya sattı ve bundan yaklaşık üç ay sonra bu rakamı beş milyona çıkardı. Ve bugün günün erken saatlerinde Steam’de 500.000 eşzamanlı oyuncu sayısını görerek; Steam toplistte 2. sıraya çıktı ve başarısına başarı kattı.

PUBG 6 ağustosun son saatlerinde 430 bin civarları bir kitlesi varken bu kitleyi 7 ağustosta 523.436’ya yükseltti. Şimdilik DOTA2’yi geçip geçmeyeceği veya DOTA2’nin düşüş gösterip göstermeyeceği bilinmesede PUBG’nin kitlesinin artacağı bu kalitede kesin gibi. Oyunun bilinen özelliklerinden birisi de kullanıcı bildirimlerine karşı oyunu güncellemesi tabii bazı trajikomik sorun iletilerini saymıyorum 🙂 .

Bunun yanı sıra PUBG’yi ikincilik koltuğuna oturtturan bir neden de; kişi başı tek sunucuları devreye sokarak yeni güncelleme yayınlaması oldu. “Muhtemelen ufak bir değişiklik, Battleground’u bir gecede daha gergin, daha ödüllendirici bir oyun yaptı”. Bu güncelleme başlarda ne kadar ping sıkıntısı çıkarsa da oyun mühendisleri tarafından düzeltmesi tamamlanarak yeni güncelleme yayınlandı ve bu sorunda ortadan kalktı.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

6 Yorum
 • AliCevapla

  Oyun kaliteli bir oyun. Daha fazla kullanıcıyı da hakediyor ancak bu kadar oyuncuya sahip olmasına rağmen hala optimizasyon sorunları var. Bunada artık bir el atmaları gerekiyor.

  Ağu 07, 2017 21:30
 • Emre KarakayaCevapla

  Youtube de sıkça görmeye başladığım bir oyun. İzlediğim kadarıyla güzel de. İlk fırsatta bende satın almayı düşünüyorum

  Ağu 07, 2017 23:27
 • Ahmet OnurCevapla

  Bu kadar oynanan CS:GO’yu bile sollayarak geçebilecek başka oyun pek yok heralde.GTA 6 ancak bu kadar etki gösterebilir en azından şimdilik öyle gözüküyor ortam.Pek fazla popüler oyun çıkmadı son zamanlarda bu oyun kadar.

  Ağu 08, 2017 08:37
 • Gökser PirikCevapla

  Özellikle yayıncıların tercihi ile meşhur olan, üzerine Twitch ve Twitch Prime’ın destekleri ile ününe ün katan bir oyun. Son güncellemesiyle de gayet beğeni kazandı. FP modu gayet beğeniliyor.

  Ağu 08, 2017 11:02
 • ZeynepCevapla

  PUBG oyunu bu aralar baya revaçta. Oyunun bu kadar tutmasında büyük ihtimalle youtuberların ve twitch yayını yapanların büyük bir katkısı var. PUBG oyunu eğer indirime girerse oyuncu sayısı daha da artacaktır. PUBG oyununda indirim olursa steam üzerinden bilgi verecek misiniz?

  Ağu 13, 2017 21:36
  • Batuhan BakiCevapla

   Şuan bir steam grubumuz bulunmuyor zeynep hanım fakat yakın zamanda kuracağız ve sosyal medya hesaplarından duyurusunu yapacağız orda çeşitli etkinlikler, duyurular ve çekilişlerde yapmayı düşünüyoruz ; sadece takipte kalınız 🙂

   Ağu 13, 2017 21:41
iptv