Pratik Cilt Bakım Önerileri #2 | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Pratik Cilt Bakım Önerileri #2

141 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Pratik Cilt Bakım Önerileri #2

Düzenli Maske Yapımı

Evde yapabileceğiniz basit maskeleri yaparak pratik olarak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  • Hücre beslenmesini ve kan dolaşımını arttırmasıyla bilinen gerginleştirici maske kullanabilirsiniz.
  • Cilt salgılarını ve ölü hücreleri uzaklaştıran peeling maske evde pratik olarak yapabileceğiniz maskelerden.
  • Hücresel yenilenmeyi uyararak hızlandıran ve ölü hücreleri cilt tabakasından uzaklaştıran yenileyici maskeleri kullanabilirsiniz.

Beslenmenizde Dikkatli Olun

Günlük hayatınızda alkol , uyuşturucu ve sigara gibi ürünlerden uzak durun. Çikolata , cips gibi abur cuburlar tüketmeyi azaltın. Tatlı oranları ve tuzlu oranları yüksek olan besinlerden elinizi çekin. Her gün düzenli olarak bir saat orta ve düşük tempoda yürüyüş yapın. Öğlen ve akşam yemeği arasında bir elma veya o an elinizin altında bulunan bir meyve tüketin. Cilt sağlığınızı ne kadar kısa sürede pozitif etkileyeceğini şaşkınlıkla izleyeceksiniz. Günlük su tüketiminizi en fazla 8 bardak olarak belirlemeniz sağlığınız içinde faydalı olacaktır.

Sivilceler Oluşmadan Durdurun

Genç kızlarda ergenlik döneminden dolayı oluşan veya fazla yağdan dolayı ciltte oluşan sivilcelerin önlemini alın. Ciltte oluşan sivilceler canınızı sıkacak derecelere gelebiliyor. Kuruyemiş veya baharatlı yiyeceklerden , alkol ve sigara gibi zararlı maddelerden uzak durun. İçinde fazla yağ bulunduran hazır besinlerin tüketimini azaltın ve gün içinde bol miktarda su tüketin.
Buz dolabından çıkarttığınız bir adet buzu sivilcenin oluştuğu bölgeye bitene kadar temas ettirin. Buzu yaklaşık 10 dakika uyguladıktan sonra sivilcenin küçüldüğünü görebilirsiniz. Buz ile tedavi yöntemini sivilcenin oluşum zamanında uygularsanız oluşumun önüne geçersiniz.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv