Pratik Cilt Bakımı Önerileri #1 | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Pratik Cilt Bakım Önerileri #1

177 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Her gün yapılan makyajlar , çıkan sivilceler , siyah noktalar derken günümüzün çoğunu cilt bakımıyla geçiriyoruz. Pratik cilt bakımı için sizlere önerilerimizi sıraladık. Her gün makyaj yapmaktan vazgeçin kızlar , cildiniz doğal yağıyla beslenerek nefes almasını sağlayın. Cildinizin kendi yağını bırakması için tamamen sıfır makyaj yaparak bir günlüğüne olsa bile cildinizi temiz hale getirmeniz gerekiyor.

Pratik Cilt Bakım Önerileri #1

Makyajınızı Silmeyi Unutmayın

Gün içerisinde yaptığınız makyajı mutlaka uyumadan bir saat önce güzelce özen göstererek temizleyin. Makyajınızı temizleyerek cildinizi hava ile temas ettirmiş olursunuz ve bu sayede gözeneklerinizin nefes almasını sağlarsınız. Uyku halinde cildimiz hava alarak kendini yeniler , makyajınızı silmeden uyuduğunuz geceler maalesef cildinizin yenilenme sürecini durdurmuş olursunuz. Cilt bakımınıza özen gösteren bir kızsanız akşam üstü ve gece olarak düzenli cilt temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Makyaj Fırçalarınızı Temizleyin

Makyaj yaparken kullandığınız fırçaları işiniz bittikten sonra yıkamayıp bir kenara koyduğunuzda fırçanızda bakteri oluşumu başlamış oluyor. Oluşan bakterileri her makyaj yapışınız da cildinize sürmüş oluyorsunuz mutlaka üç günde bir temizlemeyi unutmayın.

Su Tüketiminize Özen Gösterin

Toksinleri vücuttan atmanın en önemli tedavi yöntemi bol miktarda su tüketimidir. Su cildi nemlendirerek kırışmaları önler , yaşlanmayı geciktirir ve cildi nemlendirir. Günlük yetişkin bir bireyin su tüketimi en az 8 bardak civarında olmalıdır fakat alışkın değilseniz ve bu miktarda su tüketimi gerçekleştiremiyorsanız en az beş bardak su tüketmeye gayret edin.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv