Ölümsüzlük Avatar Projeleriyle Gerçeğe Dönüşüyor | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Ölümsüzlük Projesinde Umut Veren Gelişmeler!

338 defa okundu Yorumlanmadı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Eski çağlardan beri  gerek simyacılar olsun gerekse bilim insanları olsun sürekli olarak araştırmalar yaptı. Bununla ilgili Rus milyarder Dmitry Itskov 2011 yılından beri bu konu üzerinde çalışıyor. Gelişen teknoloji ve bilim-kurgu filmlerinden bunu sıklıkla duymaktayız Tıbben şu anda hiçbir şekilde mümkün olmayan ölümsüzlük, birçok teoriste göre teknoloji açısından geçerli kılınabilir“2045 Initiative” adlı projesi ile Avatar adını verdiği özel bir çalışma sonucunda insanın yapay, robotik bir vücuda aktarılmasıyla teorik olarak bir ölümsüzlük durumu üzerinde çalışıyor.

 

AVATAR 2045 ÖLÜMSÜZLÜK PROJESİ

Avatar 2045 Ölümsüzlük Projesi Nedir… New Media Stars dev medya şirketinin patronu, 32 yaşındaki Rus milyarderi Dmitry Itskov, Şubat 2011’de, (beyin-makine arayüzleri, robotik ve yapay organ geliştirme üzerine çalışan Rus bilim adamlarının da katılımıyla) Russia 2045 Social Movement and Immortality Corporation’ı (Rusya 2045 Sosyal Hareketi ve Ölümsüzlük Şirketi) kurdu. 2045 Initiative adını alan bu mega-bilimsel projenin amacı şöyle tanımlandı: İnsanın ömrünü ve kabiliyetlerini radikal şekilde artırmak için sibernetik teknolojilerin geliştirilmesi. Yeni bir insani paradigma inşa edilmesi.

Bu çalışmanın aşamalarını Avatar A, Avatar B, Avatar C ve Avatar D olarak adlandıran Itskov’un bu projesindeki aşamaların detayları ise şu şekilde;

Avatar A,B,C,D

AVATAR A: İnsan aklından geçen bilgilerin uzaktan gönderilip, sağlıklı bir şekilde tekrar beyne geri dönüş yapmasına olanak sağlayacak uzaktan kontrollü Robot. 2020 yılına kalmadan tamamlanması bekleniyor.AVATAR B: Ölen insanın beyni avatara nakledilecek; Avatar, nakledilen beyne konaklık yapacak, beyni canlı tutacak ve çevre ile etkileşim içerisinde olacak. 2025 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.AVATAR C: Ölen bir insan beyninin, kişiliğinin, zihninin ve şuurunun aktarılması böylece herkese sibernetik ölümsüzlük yolu açılmış olacak, insanda zaten baştan aşağı dönüşmüş olacak.AVATAR D: Hologram şeklinde avatar (nam-ı diğer yapay ruh). 2045 Initiative’in ana amacıdır. Hologram avatara sahip insanlar asla hastalığa yakalanmayacaklar ve böylece ölümsüzlüğün yanı sıra hasta da olmayacaklar. Böylece yeni çağ başlayacak! Her şekle girebilecek, maddeden bağımsız (bir nevi ana merkeze bağlı) hologramlar artık icap ederse gezegenlere, uzaya, her yere gidebilecek.Şimdilik Avatar A aşamasındayız yani; Uzaktan kontrol edilebilen robotik bir yapay vücut projesi için 2020 yılına kadar önemli bir gelişme beklenen 2045 Initiative projesi. Yaşlı insanlara kusursuz biyolojik bir vücut yapmayı da amaçlıyor. Projenin ana Ar-Ge sisteminin %60’ının tamamlandığını da vurgulayan Itskov; şimdiden kişilerin biyolojik bedenlerini oluşturabileceğini, Avatar A alt projesinin ise %85’inin tamamlandığını belirtiyor. Şimdiden avatar modelleri için avatar yaptırmak isteyen kişiler için bağış toplayan 2045 Initiative, ilk aşamada 3 Milyon Dolar ve üzeri maddi katkı sağlayabilecek kişilere bu hizmeti verecek.

Biraz uçuk bir projeye benziyor fakat böyle birşeyin gerçeklenmesi durumunda insanlık tarihinde gerçekten büyük bir çağ atlayacaktır. Sözüm ona 2045 yılını merakla bekliyoruz Dmitry İtskov

 

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv