Netflix yapımın'dan Türk Dizi Geliyor - İronik1Dunya.com
Reklam Alanı

Geçit Dizisi Netlik Kazandı

317 defa okundu 1 defa yorumlandı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba ironik1dunya okurları bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde “Yerli Bilim-Kurgu Dizisi Geliyor: Geçit” diye haber yapmıştık ; geçen zaman aralığında netflix diziye dair bir takım açıklamalar yaptı, işte karşınızda yapılan açıklamalar ;

Geçtiğimiz günlerde Netflix O3 Medya ile anlaştığını ve ilk Türk dizisini çekeceğinin haber vermişti. Bu haber üzerine hepimiz bi heyecanlandık tabi yabancı dizi izleyicileri olarak bizde ülkemizde aşk ve zengin zübbeli diziler dışında uçmalı kaçmalı farklı yapımlar görmek istiyorduk.. Ta ki bu güne kadar.

Netflix, drama türü dizinin konusunu şöyle duyurdu: “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.”

İstanbul merkezli olacak olan dizinin, kentin zengin kültürünü ve tarihini yansıtacağı da belirtildi.

Açıklamada, Netflix’in ilk Türk orjinal dizisinin baş yapımcılığını Onur Güvenatam’ın üstleneceği ; dizinin İstanbul merkezli O3 Medya tarafından çekileceği ve 2018 yılında ekranlara geleceği belirtildi.

“Daha fazla detay paylaşacağız”

Netflix Uluslararası Orjinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, Türk yapımla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk orjinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yapımcı Onur Güvenatam ise diziyi yabancı izleyicilerin de ilgiyle karşılayacağını belirterek ; “Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz” dedi.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

1 Yorum
  • OğuzhanCevapla

    Bilim kurgu dizilerini ve filmlerini severek izliyorum. Netflix ve O3 Medya ortaklaşa yapılan türk bilim kurgunu dizisini merak ile bekliyorum.En azından kısa süre içinde tanıtım amaçlı bir fragman bekliyorum.Son olarak en ilginç olan kısım “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir.” merak ile bekliyorum.

    Ağu 06, 2017 23:46
iptv