Makyajın Cilde Verdiği Zararlar ve Onlardan Nasıl Kaçınırız
Reklam Alanı

Makyajın Cilde Verdiği Zararlar

198 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

İşte Makyajın Bilmediğiniz Zararları ;


Makyaj’ın Zararları Nedir

 

Belki de birçoğumuzun kendini daha özel kılmak için yaptıkları şeydir makyaj. Peki hiç bunu  yaparken zararlarını da düşündünüz mü? sizin o doğal güzelliğini bozabileceğini, hadi bu yazımızda makyajın cildimize verdiği zararları sayalım. Tabi ki gün sonunda makyajınızı temizlerseniz en azından zararını azaltmış olursunuz.

En başından küçük yaşlarda makyaj yaptığınızı düşünürseniz ilerde bir sürü cilt hastalıklarına yol açabilir örneğin; Makyaj malzemesindeki kimyasallar, zamanla deriden kana geçerek kanseri tetikliyor. En basitinden kullanılan allık ya da fondötenler cildi yıpratıyor, gözeneklerin oluşmasına ve hatta sivilcelerin oluşmasına sebep olabiliyor. Güzel görünmek için yaptığınız makyajlar sizi ilerleyen zamanlarda daha yaşlı gösterebilir.

Fondötenleri kullandığınız sürece dış etkenlerden aldığınız kötü havayı, egzos dumanını, sigara dumanlarını, bakterileri yüzünüzde toplarsınız. Bu da cildinizin hava almamasına ve kirli kalmasına neden olur. bu nedenden dolayı mutlak suretle temizlenmeli ve ciltten tamamıyla arındırılmalıdır.

Rujla uyumak ve ciltte bırakmak oldukça zararlıdır. Dudak morarmaları, rengin solgunluğu, kuruluk ve çatlaklığın başlıca sebeplerinden bir tanesi rujla uyumaktır. Bunun önüne geçmek için mutlak suretle yatmadan önce rujunuzu temizlemelisiniz.

Maskara çoğu herkesin göz çevresine kullandığını görürüz peki bunun ne gibi zararı var? maskara temizlenmediği müddet kıl köklerini tıkar, gözün hava almasını engeller ve sonu enfeksiyona kadar gider!

Yani bu tür zararlarından korunmak o kadar kolay değil tabiki fakat yine de doğal makyajlar kullanarak zararları azaltmış olursunuz.

 

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv