Kullanım Sözleşmesi - İronik1Dunya.com
Reklam Alanı

Kullanım Sözleşmesi

 

İronik1dunya.com adlı web sitelerimizi ziyaret ederek internet sitesinin kullanım koşullarının tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, bu sayfada yer alan, tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi ve onayladığınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

 

Kullanım koşullarını İronik1dunya gerektiği zaman değiştirebilir; ancak bu değişiklikler yayınlanan tarihten itibaren geçerli olacaktır. İnternet site hizmetlerimizden yararlanan ve internet sitemize erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, İronik1dunya tarafından işbu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

 

Bu hizmet üzerinden İronik1dunya ‘ya telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kısıtlaması olmayan bir lisans veriyorsunuz. Bu sitede yayınlanan bilgilerin kullanılması ve bu site aracılığıyla yüklenen tüm dosyaların açabileceği sorunlarda hukuki sorumluluk tamamen size aittir. İnternet sitemiz bu süreçle ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme sorumlulukları yoktur. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri “İletişim” sayfamızdan veya admin@ironik1dunya.com adresinden bize ulaşabilir. Bize ulaşan talep ve şikayetler incelenip, yerinde görüldüğü takdirde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizde yayınlanamayacağı kurallar ile bize ispatlanan yazılımlar, yazılar 120 saat içinde sitemizden silinir. Bu konuda ki sitemizin 120 saatlik hakkı ve silinmeden önce sitemizde yayınlanmasının sorumluluğu editöre aittir. İnternet sitemizin sorumluluğu uyarı geldikten sonra devreye girmektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir ve buna uygun olarak hizmet verme doğrultusunda hareket etmektedir.

 

İnternet sitesi üzerinden, İronik1dunya‘nın kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka internet sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler kullanıcılara ve üyelere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir internet sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen internet sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet site üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen internet siteleri ve içerikleri hakkında İronik1dunya‘nın herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar kullanıcıların ve üyelerin kendi sorumluluğundadır.

 

İronik1dunya ‘da mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol edilmektedir. Ancak gösterilen çabaya rağmen internet sitemiz üzerindeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. İlgili hizmet veya bilginin güncel durumu ile internet sitemizde yer alan durumu arasında farklılık olabilir.

 

İronik1dunya Kullanım Koşulları‘nı ihlâl etmeniz durumunda; Yorum, Download ve Blog yazarlığınıza son verme, yazılarınızı yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir resmi makamdan İronik1dunya kullanıcısı olarak size yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya İronik1dunya kullanıcısı olarak sizin İronik1dunya sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığınızın tespit edilmesi halinde veya yasal, idari yada hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını ve aleyhinize dava veya hukuki takip yoluna başvurma hakkını saklı tutar.

 

İronik1dunya kullanıcıları, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasa dışı yollarla iletmek amacıyla İronik1dunya internet sitesini kullanamaz. Siteye makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik koyan kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. İronik1dunya kullanıcıları, Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt ederler. Aksi takdirde İronik1dunya bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya rücu edilir.

 

İronik1dunya kullanıcılarının, İronik1dunya internet sitesinden yükledikleri hertürlü resim, video, dosya ve diğer her şey hakkında virüs ya da kirletici, yok edici veya bozucu özellikler bulunmadığını ve bulaşmayacağını da garanti etmemektedir. İronik1dunya, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, İronik1dunya internet sitesinin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.

 

İronik1dunya yazarı olarak kabul edilen kullanıcı, İronik1dunya internet sitesinde uygunsuz ve/veya Türkçe’nin kullanım kurallarına aykırı içerik yayınlayamaz. İronik1dunya, kendi takdirine göre, yayın ilkelerine aykırı bulduğu, uygunsuz gördüğü her çeşit içeriği yayınlamama ve / veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.

 

İronik1dunya internet sitesi, Bilim, Oyun, Gündem ve Öğrenci alt yapılı veya temalı bir sitedir. İronik1dunya yazarlığına kabul edilen kullanıcılar, yazılarını ağırlıklı olarak sayfalarını oluştururken belirttikleri konuda yazacaklarını, siyasi, dini ve özel hayatlara ilişkin yayın yapmayacaklarını taahhüt etmiş olurlar. İronik1dunya, buna aykırı davranan kişilerin blog yazısı, program tanıtım metni veya yorumlarını yayınlamama ve/veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Üreticiler ve ziyaretçiler tarafından gönderilen içeriklerin siteye eklenip eklenmemesi yöneticilerimiz ve çalışanlarının takdirine bırakılmıştır.

 

Sitemizde yayınlanan bloglar ve videoların tanıtım yazıları nereden alındığı belirtilmedikçe, programı ekleyen editörümüz tarafından İronik1dunya ‘ya özel olarak hazırlanmıştır. Bu yazıların ve videoların tüm hakları ilgili editöre ve web sitemize aittir. Bu hak ilgili yasalar tarafından korunmaktadır. Çeşitli yazılımlar (script, bot vs.) kullanarak sitemize eklenen içeriğin otomatik olarak kısmen veya tamamen kopyalanması kesinlikle yasaktır. Bu durumun tespiti halinde yasal süreç başlatma yetkisine internet sitemiz sahiptir.

 

 

İronik1dunya, dilediği üyeye veya üyelerine sağladığı hizmeti geçici veya sürekli olarak, kısmen veya tümüyle sona erdirme hakkına sahiptir. İronik1dunya, kendi takdiri çerçevesinde, gerekli gördüğü durumlarda dilediği üyenin yazılarını ve/veya yorumlarını yayından kaldırabilir, düzenleyebilir veya silebilir.

 

İronik1dunya, kullanıcı ve üyelerinin bilgilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından, kullanıcı ve üyelerinin yazılım ve verilerine bu yolla gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı ve üyeler, bu hizmetin kullanılmasından dolayı uğrayabilecekleri zararlarla ilgili olarak İronik1dunya‘ya herhangi bir tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmişlerdir.

 

Sadece uygun görülen içerik İronik1dunya sitelerinde yayınlanır. İronik1dunya internet sitelerine gönderilen yorumlar editör ve / veya yönetici kontrolünden sonra İronik1dunya sitelerinde yayınlanmaya başlar. İronik1dunya’ın Gönderilen yorumları kendi takdirine göre, yayın ilkelerine aykırı bulduğu, uygunsuz gördüğü her çeşit içeriği yayınlamama ve / veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.

 

İronik1dunya kendi üye sayfalarında çeşitli formatlar da tanıtım veya reklam görüntüleri, yazıları veya bağlantıları yayınlama hakkına sahiptir.

 

İronik1dunya ‘da yer alan reklamların içeriğinden, reklama konu olan ürün veya hizmetlerden, reklama tıklanılarak ulaşılan sitelerden hiçbir şekilde internet sitemiz sorumlu değildir.

 

İronik1dunya kullanıcıları, İronik1dunya internet sitesini kullanmakla, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, İstanbul Mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.

 

Copyright 2017, ironik1dunya.com Tüm hakları saklıdır.

Yorumlara Kapalı
iptv