İŞKUR Youtuber Yetiştirecek
Reklam Alanı

İŞKUR YouTuber Yetiştirecek

316 defa okundu 2 defa yorumlandı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) youtuber yetiştirmek için Google ile işbirliği yaptı. İŞKUR gençlerin yeni gelir kapısı olan Youtuberlığa eğitim desteği getirdi. Görüntülenme oranı yüksek YouTube kanalları ayda 30 bin liraya kadar kazanç sağlayabiliyor.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, gençlerin para kazanma aracı olurken ve gün geçtikçede popülerleşirken Türkiye İş Kurumu da bu konuya el attı. Kurum Google ile işbirliği yaparak gençlerin gelir kapısı ‘Youtuber’lık eğitimlerine başladı. Türkiye de takipçi sayısı 2 milyon olup görüntülenmesi yüksek olan kanalların 30 bin liraya kadar kazanç sağlandığı biliniyor.

EĞİTİMLER ALTI İLDE GERÇEKLEŞECEK

İŞKUR “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında gençlerin ve girişimci adayların verilen kurslarla dijital becerilerinin geliştirilmesi planlanıyor. İsmet Köksal Google ofisiyle yaptığı toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin bir plan yapıldığını da kamuya duyurdu. Sırasıyla Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının sağlanması hedefleniyor. Google tarafından üniversitelerdeki irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere “dijital girişimcilik” ve “nasıl youtuber olunur ?” konularında eğitim veriliyor. Google verilerine göre mobil ve pclerde her geçen yıl video görüntülenme sayıları 2 kat artıyor. Google’ın yaklaşık 4 milyar gelirinin geldiği Youtube’u genellikle lise ve üniversiteli gençler kullanıyor.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

2 Yorum
  • Hakan T.Cevapla

    Bence güzel bi çalışma olmuş, evinde oturanlar için ek bir iş olarak bunu yapabilirler ve gerçekten başarılı olununca ciddi bi miktarda para kazanma durumu var.

    Haz 02, 2017 08:50
  • Muhammet Ali GÖKDEMİRCevapla

    Başlığı ilk gördüğümde tuhafıma girmişti fakat güzel bir işe benziyor. Türkiye’ de de birçok youtuber bu işten para kazanıyor. Biraz emekli bir iş olsada güzel bir eğitim ile yapılabilir.

    Haz 02, 2017 11:47
iptv