Fifa 18 Tüm Bilgileri Sızdırıldı
Reklam Alanı

Her Şeyiyle FİFA 18

1918 defa okundu 1 defa yorumlandı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba, ironik1dünya okurları bu yazımızda FIFA 18 hakkındaki merak edilenler ve şimdiye kadar ortaya çıkan bilgileri sizlere sunacağız. FIFA 18 için ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. EA Sports tarafından bizlere sunulacak olan yapım nasıl olacak. Peki, FIFA 18 ne zaman çıkacak ; İşte tüm sorulara cevap veriyoruz.

FIFA 18 şüphesiz içinde bulunduğumuz 2017 yılının en merak edilen oyunlarından biri. Bu merakın temelini ise doğal olarak FIFA 17 ile yenilenen grafik motoru oluşturuyor. DICE tarafından üretilen Frostbite Engine’e geçen seri, bu yıl zincirlerini koparmayı amaçlıyor.

Yapım hakkında ilk kapıyı aralayan ise EA CEO’su Andrew Wilson oldu. Oyun duyurulmadan çok önceleri sizlerle onun haberini de paylaşmıştık. Journey, yani hikaye modunu anlatan Wilson, yeni oyun ile bizleri çok daha geniş ve detaylı bir Yolculuk modu bekleyecek. Yani FIFA 18 ile birlikte Alex Hunter’ın merakla beklenen hikayesi de ikinci sezona kavuşuyor.

FIFA 18 HAKKINDA BİLİNENLER

FIFA 18 Ne Zaman Çıkacak ?

FIFA 18 çıkış tarihi de en çok merak edilen soruların başında geliyor. Video içerisinde anlattık ama yazılı olarak görmek isteyenleri de bilgilendirelim. Sevilen futbol oyunu, rakibi olarak PES 2018 ile yakın tarihlerde bizlerle olacak. Oyun için eğer erteleme olmazsa, çıkış tarihi 29 Eylül 2017 olarak belirlendi.

FIFA 18 Hangi Platformlar İçin Çıkacak ?

EA, genelde bu seriyi mümkün olan her platform için çıkartmak istiyor. Serinin bir önceki oyunu PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve PC platformları için çıkmıştı. Fakat geçen seneden, bu güne kadar çok fazla şey değişti. Artık eski nesil konsollar hiç rağbet görmüyor ve elimizde Nintendo Switch gibi yeni bir de konsol var. Ha tabii Microsoft ekibinin yeni nesil konsolu olan Project Scorpio konsolunu da unutmamak lazım. Yani demek istiyoruz ki, elimizde henüz resmi bir bilgi yok fakat bize soracak olursanız FIFA 18; PlayStation 4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirecek.

EA zaten oyunlarının Nintendo Switch için çıkacağını resmi bir şekilde açıklamıştı. PC, PlayStation 4 ve Xbox One da kaçınılmaz 3 platform. Bu sene, bu konuda yenilik olarak eski nesil konsolların artık desteksiz kaldığını görebiliriz. Ayrıca Project Scorpio çıkışını gerçekleştirdikten sonra, FIFA 18, bu konsol için de optimize edilebilir. Kim bilir? Belki Microsoft’un yeni konsolu, oyundan önce çıkar.

Ultimate Team ne olacak?

Kısaca FUT olarak adlandırılan bu mod, EA cephesi için altın yumurtlayan bir tavuk. Çünkü bu mod, inanılmaz bir seviyede mikro ödeme olanağı bulunduruyor içerisinde. Oyuncular da tabii ki bu modu oynamak için bir noktadan sonra para yatırmaya başlıyor, hali hazırda 60 dolar verip aldıkları bu oyuna. İşte tam da bu yüzden EA, oyuncuların deneyimini taze tutmak isteyecektir ve FUT modunu geliştirecektir. Ne kadar geliştirecektir? İşte bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz. Bu yüzden resmi bir açıklama beklemekte fayda var.

The Journey modu ne olacak peki?

FIFA 18 ile hayatımıza giren bir senaryo modu olan The Journey, serinin yeni oyununda da kesinlikle devam edecek. Çünkü EA yetkilileri bu konuda bir açıklama yapmıştı ve bu oyun modunun, serinin en yeni oyununda, yeni hikayeler ve yeni karakterler ile devam edeceğini söylemişti. Bizler serinin bir önceki oyunu üzerinde The Journey modunu bitiremedik fakat FIFA 18 ile büyük bir ihtimalle The Journey hikayesi devam edebilir. Dediğimiz gibi, modu bitiremediğimiz için en sonda neler olduğunu bilmiyoruz.

FIFA 18 Kariyer Modu

Oyuncular zamanlarını genellikle FUT ve kariyer modunda harcıyor FIFA 18 oynarken. EA de bunu biliyor. Bu yüzden kariyer moduna da önemli değişiklikler gelecektir diye düşünüyoruz. Bu oyun modu son 3 senede oldukça küçük seviyede değişimleri gördü fakat bu sene daha büyük bir değişim görebiliriz. Çünkü son 3 senedir oyun motoru ve yeni nesil kargaşası yaşanıyordu piyasada. EA, sonunda yeni bir oyun motoruna geçti seride ve bir önceki oyun ile Frostbite motorunu bizlere gösterdi. Battlefield serilerinden de bildiğimiz bu motor, bakalım ikinci kez nasıl kullanılacak? Ne gibi avantajlar göreceğiz?

Peki Böyle Bir Oyununun Sistem Gereksinimleri Ne olur

Minimum Sistem Gereksinimleri

 

– İşlemci: Core i3-2100 3.1GHz
– Ekran Kartı: GeForce GTX 650 1GB
– RAM: 4GB
– DirectX: 11
– Sabit disk alanı: 15GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 

– İşlemci: Core i5-3550 3.3GHz
– Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 PNY 2GB
– RAM: 8GB
– DirectX: 11
– Sabit disk alanı: 15GB

FIFA 18 satın almak içinse artık doğru zaman geldi. FIFA 18 PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch için ön siparişe sunuldu. FIFA 18 fiyatı ise özellikle konsol tarafında biraz tuzlu görünüyor. FIFA 18 Ronaldo Edition PS4 üzerinde 309 TL gibi bir ücrete sahip.

 

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv