Güneş Lekesi Maskesi | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Güneş Lekesi Maskesi

353 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Ortalığın kavrulduğu bu yaz günlerinde oluşan hafif kahverengi güneş lekelerinizi geçirmek için muhteşem maskeler yapabilirsiniz. Güneş lekesi güneşin yaydığı UVB ve UVA ışınlarının cilde verdiği zarardan kaynaklanıyor. Güneşin yaydığı zararlı ışınlar cildimize direk temas ederek ciltte melanin maddesini arttırır. Melanin arttığı takdirde ciltte hafif kahverengi güneş lekeleri oluşur. Oluşan güneş lekeleri özellikle hassas ve açık tenli insanlarda görülür. Güneş lekesinin oluşumu güneş koruyucu kremler kullanılmadığından , güneşe fazla maruz kalmaktan , güneşlenirken güneş kremini sürmenin unutulmasından veya fazla güneşlenmeden oluşur. Yanlış cilt bakımı , kimyasal maddeler , akne , stres , hamilelik ve yaşlılıkta bu lekeleri oluşturabilir.

Güneş Lekesi Maskesi

Kolay Hazırlanabilir Güneş Lekesi Maskesi

Cildi hassas bireylerin güneş lekelerini hafifletecek ve cildi sıkılaştıracak , hazırlanışı kolay bir maske. Hazırladığınız maskeyi kullanırken ince tabaka şeklinde kullanmaya dikkat ediniz ve cildinizde olumsuz etkiler görüyorsanız anında maskeyi temizleyin.

Hazırlanması İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 yumurta akı
  • 1 çağ kaşığı sade jelatin
  • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı;  

Malzemeleri orta bir kaseye koyun ve karıştırın. Yüzünüze maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü bol suyla ve özenle yıkayın, ardından kurulayarak hazırladığınız karışımı ince tabaka halinde yüzünüze sürün. Yüzünüz için uyguladığınız karışım artıyorsa dekolte bölgesinde oluşan lekeniz varsa dekolte bölgesi içinde kullanabilirsiniz. Sürdüğünüz maskeyi yüzünüzde yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra bol ılık suyla yüzünüzü iyice durulayarak kurulayın.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv