Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri

172 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Genç kızlardan yetişkin kadınlara kadar bütün kadınların her gün yaşadığı zor anlardan biri olan makyaj temizleme işlemi. Bazı kadınlar eve geldiklerinde veya rahat bir ortamda makyaj temizliklerini gerçekleştirir , bazı kadınlar ise uyumadan önce makyajını temizlerler. Makyaj temizlemek her ne kadar kolay gözükse de zor bir işlem olup bazen dikkatli olunmadığında da sağlığı tehlikeye atan durumlarda yaşanabiliyor. Bu tehlikeli durumlar yaşanmadan makyaj temizlemeniz için en doğal yöntemleri sizler için bir araya getirdik;

Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri

Vazelin Uygulaması

Yumuşatıcı bir etkisi olan vazelini hafifçe yüzünüze sürün ve pamuk yardımıyla uygulayın. Makyajınızı çıkartacak kadar güçlü bir etki yaratan vazelin eczanelerde satılıyor. Vazelin kullanarak zahmetli makyaj temizliğinizden kurtulursunuz ve uzun bir bakım sağlarsınız. Vazelini eczanelerde yaklaşık 5 Türk Lirası civarında bulmanız mümkün.

Bebek Yağı

Bebek yağını pamuğa dökün ve gözünüzü kapatarak yavaşça cildinize uygulayın. Gözünüze kaçmasını engelleyerek göz çevresini temizleyin. Göz farını , rimeli ve eyelinerı bebek yağı rahatça çıkartacaktır. Bebek yağını eczanelerde 20 ile 30 Türk Lirası gibi ucuz miktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bal

Kahvaltı soframızda kış aylarının gelmesiyle yer alan bin bir derde deva olan bal doğal makyaj temizleme ürünü olarak ta kullanılabiliyor. Şu anda dünyada satışı gerçekleştirilen makyaj malzemeleri ve bakım malzemelerinin çoğunda bal kullanılıyor. Doğal bakım yolu izlerken balı fazla kullanmamız durumunda geri dönüşü olmayan zararlar oluşturabiliriz. Balı iki parmağınıza ince bir tabaka alarak yüzünüze uygulayın ve ardından pamuk ile temizlemeye başlayın. Bal sürmeniz cildiniz için besleyici özellikler sağlayacaktır.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv