Cildimizi Güzelleştirecek Ve Gençleştirecek 5 Yüz Maskesi
Reklam Alanı

Cildimizi Güzelleştirecek 5 Yüz Maskesi

170 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Şehir ve iş hayatının stresinden ve yoruculuğundan dolayı biraz erken yıpranıyoruz gibi peki cildimizi korumamız için neler yapmalıyız, ne gibi önlemler almalıyız? bu makalede sizlere özel kolaylıkla evde yapabileceğiniz türden bir kaç maske önerisi sunacağız. Başlamadan önce eğer alerjik reaksiyon durumlarınız var ise onu denemeyin.

 

  • Avokado Maskesi: Avokado ile bir sürü maske yapılabilir fakat en önemlilerinden birisi yoğurtla birlikte yapılan maskedir. Yumuşak yarım avokado ile 1-2 kaşık süzme yoğurdu iyice öğütüyoruz ve yüzünüze sürüyoruz 10 dk bekledikten sonra yüzünüzü durulayın farkı hissedeceksiniz. Peki ne işe yarar? Sivilceleri gideriyor, yaşlanmayı geciktiriyor ve cildinizi nemlendiriyor.
  • Bal Maskesi: 2 kaşık kadar akışkan haldeki bala 10-15 damla kadar limon damlatın ve karıştırın bunu yüzünüze sürdükten en fazla 20 dakika sonra yüzünüzü durulayın. Bunun size yararı cildinizin rengi eşitlenir ve cilt kuruluğunuz giderilir.
  • Türk Kahvesi Maskesi: Türk kahvesinin ne kadar yararlı olduğunu zaten hepimiz biliyoruz peki cilde ne yararı var? kahve telvesinin yoğun olarak kalacak şekilde biraz yoğurt zeytinyağı ve limonla karıştırırıp yüzünüzü 5-10 dakika sonra yıkarsanız cildimizi daha yumuşak ve daha parlak yapar. Ayrıca bunun yanında akne oluşmasını da engeller.
  • Yoğurt Maskesi: Hemen hemen her maskede biraz olan yoğurt tam anlamıyla bizim için çok yararlı bir nimet; hem kemik gelişimi olsun hemde cild bakımı yönünden olsun. 2 kaşık süzme yoğurdu 1 tatlı kaşığı halis (saf) zeytinyağı ile karıştırın ve yüzünüze sürün bu maske; yüzünüzdeki ölü hücreleri atar ve kırışıklık olmasını engeller, nemlendirir ve gençleştirir. Sivilcelerin oluşmasını engeller.
  • Yulaf Maskesi: Yulafı ister toz kıvamına getirerek isterseniz direkt paketten çıktığı şekilde yüz maskesi yapmak için kullanabilirsiniz içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve yine diğer maskelerde olduğu gibi 2 çorba kaşığı süzme yoğurdu karıştırdıktan sonra 10 dakika yüzünüzde tutun ve durulayın. içerdiği antioksidanlarla cildi temizler cildin gençleşmesini, sivilcelerin kurumasını da sağlar. Son olarak kaşıntıyı önlediği için egzama hastalarının da şifası olabilir bu maske.

Bu maskeleri kendi evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Dolabınızdaki gıdalarla hem yüzünüzü hem midenizi hemde güzelliğinizi doyurabilirsiniz.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv