Bu Yaz Kesinlikle İzlenmesi Gereken Filmler! |İronik1Dünya
Reklam Alanı

Bu Yaz Kesinlikle İzlenmesi Gereken Filmler!

688 defa okundu Yorumlanmadı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba dostlarım bugün sizler ile 2017 izlenmesi gereken filmlere bakacağız. Her türden en az 1 film paylaşmaya çalışacağım.

 

 

1. Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı

Karayip Korsanları serisinin 5. filmi Salazar’ın İntikamı 2017 cıkmış en iyi fantastik filmlerden bir tanesidir. Filmin yönetmenliğini Joachim Rønning ve Espen Sandberg yaparken senaryosunu Jeff Nathanson yazmıştır.

Filmin Konusu ;

Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp), denizde yıllar boyu yaşadığı tehlikeli maceraların ardından bir kez daha zor duruma düşmüştür. Gaddar Kaptan Salazar (Javier Bardem), hayaletli gemisiyle birlikte sonunda şeytan üçgeninden kurtulmuş, karşısına çıkan tüm korsanları yok etmeye ant içmiştir. Jack Sparrow’un tek kurtuluş umudu, sahibine denizlerin mutlak kontrolünü veren Poseidon Asası’nı bulmaktır. Bu zorlu yolculukta ona güzel astronom Carina Smyth (Kaya Scodelario) ve dik kafalı denizci Henry (Brenton Thwaites) eşlik edecektir.

Editör Yorumu ;

Fantazi ve Macera tarzı filmleri seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca bu sene cıkmış en büyük bütçeli filmlerden bir tanesidir.

 

İMDB Puanı : 8.6

 

 

2. Hızlı Ve Öfkeli 8

Hızlı ve Öfkeli serisi bildiğiniz gibi Aksiyon ve Araba Yarışı tarzlarında çekilmiş en iyi serilerden bir tanesidir. Ayrıca F. Gary Gray tarafından yönetilen ve Chris Morgan tarafından yazılmış olan Amerikan yapımı aksiyon filmidir.

Filmin Konusu ;

Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir..

Editör Yorumu ;

Araba Yarışı, Aksiyon ve Macera Tarzında filmlerden hoşlanıyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Film gerek kurgu gerek oyuncuları olarakta gayet başarılı bir film olmuştur.

 

İMDB Puanı : 7.2

 

 

3. Doctor Strange

Doctor Starnge Marvel’in çizgi romandan uyarladığı aksiyon bilim kurgu tarzı amerikan yapım filmidir. 2016 yayınlanmasına ragmen kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim filmlerden bir tanesidir.

Filmin Konusu ;

Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü perdeye taşıyacak olan film, kariyeri oldukça parlak ama çok kibirli bir bir cerrah olan Stephen Strange’in hayat öyküsünü ve bir süper kahraman olarak yaşadığı ilginç dönüşümü beyazperdeye aktaracak. Filmde Doktor Strange’i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırırken filmin yönetmen koltuğuna ağırlıklı olarak korku-gerilim projelerinin aranan ismi haline gelen Scott Derrickson üstleniyor.

Editör Yorumu ;

Bilim Kurgu tarzı filmlerini seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim son zamanlarda cıkmış en iyi bilim kurdudur ayrıca Art Man ide izleyebilirsiniz bu tarz filmleri seviyorsanız.

 

İMDB Puanı : 7.6

 

 

4. Mumya

Aksiyon, Fantastik ve Macera tarzı bir film olan Mumya, Alex Kurtzman’ın yönettiği ve Jon Spaihts ve Christopher McQuarrie’nin yazdığı yakında çıkacak bir Amerikan filmidir.

Filmin Konusu ;

2000 yıl kadar önce Mısır kraliçesi olmak üzereyken yaptığı yanlış bir tercih nedeniyle hakettiği tahtı alamadan mumyalanıp toprağın altına gömülen Ahmanet (Sofia Boutella), binyıllar boyunca toprağın altında kalmıştır. Bölgede bulunan Nick Morton (Tom Cruise) Ahmanet’in beklediği yeri tesadüfen ortaya çıkarınca binlerce yıldır bekleyen kötü gücü ve laneti de istemeden serbest bırakmış olur. Hak ettiği yere ulaşana dek karşısına çıkan her şeyi yakıp yıkmaya kararlı prensese engel olabilmek için Morton ve aynı ekipte yer alan Jenny (Annabelle Wallis) birlikte mücadele edecektir.

Editör Yorumu ;

Mumya serisi bildiğiniz gibi 1999 yılından beri sevilen ve takip edilen Fantazi tarzı filmidir. Serinin önceki filmlerini sevenler zaten izleyecektir daha önce başlamadıysanız başlamınızı tavsiye ederim.

 

İMDB Puanı : 7.2

 

 

5. Çakallarla Dans 4

Çakallarla Dans 3 devamı olarak çekilen yerli komedi tarzında bir film. Boş zamanınızda gülerek izleyebileceğiniz film 2017 Türk yapımıdır.

Filmin Konusu ;

Muhteşem dörtlü tekrar bir araya gelmek ister, bu sebepten dolayı Muhasebeci Servet’in evinde kalmaya karar verirler. Kimsenin istemediği bu durumdan kurtulmak için umut ışığını Berber Hüseyin yakar, Almanya’da ölen dayıoğlunun miras bıraktığı haritada hazine olma ihtimali vardır. Dört kafadar bu sefer hazine bulmak, zengin olma yolunda maceraya atılırlar. Hazine ararken sürpriz gelişmelere ve maceralara atılacaklardır. Bu hazine onlara macera dolu bir yolculuk sunarken bir yandanda aşk sevgi dolu hikaye izletirken komedi dolu anlar heyecan vermeye başlar. Bir yandan canlarını kurtarma derdine düşerler.

 

İMDB Puanı : 4.6

 

 

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv