Aşırı Isınan Cihazlar İçin Çözüm Önerileri! |İronik1Dünya
Reklam Alanı

Aşırı Isınan Cihazlar İçin Çözüm Önerileri!

388 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba dostlarım bugün size sıcak günlerde elektronik cihaz kullanımı ile ilgili bazı küçük tüyolar vereceğim.

 

Çözüm Önerilerimiz ;

 

1. Cihazlarınızı mümkün olduğunca güc tasarrufu modunda kullanın çünkü normal mod işlemci ve diger bileşenler daha fazla güç tüketir buna bağlı olarak oluşan ısı da artacaktır.

2. Kesinlikle dizüstü bilgisayar ya da mobil cihazlarınızı şarjda kullanmayın çünkü cihazlar da en hızlı ısınan bölüm batarya ve işlemcidir. Aksi takdirde cihazında batarya ve dokunmatik sorunları oluşur.

3. Cihazlarınızın ekran parlaklığını düşürün çünkü ekran ısınması artarsa dokunmatik de bozulma ve işlemci de hasar oluşur.

4.Dizüstü bilgisayarınız alt tarafının köşelerine birer tahta yada kitap koyun ki alt fanlara soguk hava gidebilsin.

5. Güneşli havalar da dışarıda gezerken kesinlikle telefon kullanmayın çünkü ısınan cihazınızın ilk olarak ekranın da sararmalar oluşur. Fazla ısınmasın da işlemci ve anakart zarar görebilir. Ayrıca kötüsü batarya ömrünüz kısalır.

6. Kapalı kasa telefon kullananlar metal kılıf kullanabilir. Metaller geç ısınır geç sogur bu yüzden cihazın ısınmasını kısa süreli kullanımlar da önleyebilir.

7. Dizüstü bilgisayar kullananlar bilgisayar için fanlı altlıklar kullanabilir. Ayrıca fiyat olarak da 20 30 lira gibi küçük ücretlere tedarik edebilirler

8. Ne kadar önlem alsanız da bu havalard da uzun vadeli cihaz kullanımı cihazınızı hasar verecektir. Bu yüzden cihazlarınızı gerekmedikçe kullanmamalısınız. Aksi takdir de ekran, batarya ve anakart gibi cihazınızın önemli bileşenleri hasar görebilecektir.

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv