Kanser Tedavisinde Yeni Bir Yöntem! | İronik1Dünya
Reklam Alanı

Altın Kanser Tedavisinde Kullanılacak!

236 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Daha altının bu kadar pahalı olduğu için alamazken, çağımızın hastalığı olan; kanser hastalığına altınla tedavi yöntemi bulundu.

İskoçya’da bilim insanları çok küçük miktardaki altın taneciklerinin kanser tedavisinde kullanılabileceğini açıkladı.

İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nden bilim insanları altının, akciğer kanseri tedavisinde hücreleri tedavi etmek için kullanılan ilaçlardaki etkiyi artırdığı sonucuna vardı.

Bilim insanları, zebra balığı üzerinde denenen tedavi tekniğinin, insanlar üzerinde de uygulanabileceği konusunda umutlu.

Bilim insanları, yaptıkları bir deney karşısında oldukça şaşırtıcı bir sonuçla karşı karşıya kaldılar.

Deneyin sonucunda, Altının kimyasal reaksiyonlarda katalize etmek ve artırmak adına güvenli bir element olduğu düşüncesine vardılar.

Altını kemoterapinin yan etkilerine karşı olarak araştıran iskoç bilim insanları söz konusu tedavi tekniğinin sağlıklı dokulara zarar vermeden hastalıklı hücreleri hedef alan kemoterapi tedavilerinin yan etkilerini azaltmak için kullanabileceği ifade ediliyor.

Edinburgh’dki Kanser Araştırma Merkezi’nden Dr Asier Unciti- Broceta BBC’ye yaptığı açıklamada, altında daha önce bilmedikleri özellikleri keşfettiklerini ve araştırmalarının bu metalin tümörün içersine ilacı güvenli bir biçimde yerleştirmek için kullanılabileceğini söyledi.

İspanya’daki Zaragoza Üniversitesi ile birlikte yürütülen söz konusu araştırma Angewanste Chemie dergisinde yayınlandı. – Londra

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

iptv