2017'De Çıkacak Yerli Filmler Serisi #1 | İronik1Dünya
Reklam Alanı

2017’De Çıkmış Yerli Film Serisi #1

430 defa okundu 4 defa yorumlandı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Merhaba İronik1Dünya okurları bügün yerli filmler hakkındaki yazımızla karşınızdayız. Size bugün 10 adet yerli fimleri sıralayıp konularını açıklayacağız çoğu nerdeyse vizyona girmemiş film olacak bundan dolayı biraz beklemeniz gerekecek ama bekleyeceğinize değeneceğini düşünüyorum. Hadi ozaman fazla uzatmadan ve sizi bekletmeden yerli filmler serimizi sizlerle paylaşalım, keyifli seçimler ;


1. Ay Lav Yu Tuu

Konusu ;

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat’ın yaptığı ‘Ay Lav Yu’nun 6 yıl arayla gelen devam halkası “Ay Lav Yu Tuu” filminde, Amerika’da eğitim alıp köyü Tınne’ye dönen İbrahim’in iki kültür arasında yaşadıklarını anlatılıyor.

Vizyon Tarihi ; 22 Eylül 2017

İMDB Puanı ; 5,7/10


2. Siccin 4

Konusu ;

Yılmaz Ailesi geçmişte oldukça zengin bir ailedir ancak bu durum zamanla değişir. Aile, yaşadıkları maddi sorunlar nedeniyle babaanne Saadet’in yanına taşınmak zorunda kalır. Fakat Saadet bu evde sandıkları gibi yalnız değildir. Bahçesinde kocasının mezarı bulunan Saadet’in eski evi, başka alemden olan sakinler tarafından sahiplenilmiştir. Ailenin eve gelişi ise bu sakinler tarafından hiç de hoş karşılanmayacaktır, zira bu evde Saadet’ten başkasını istememektedirler…

Vizyon Tarihi ; 1 Eylül 2017


3. Yanlış Anlama

Konusu ;

Türkiye’den ve Azerbaycan’dan iki aile birlikte 10 gün geçirir. Bu sürede iki dilin ve kültürün hem yakınlığı hem de farklılığı sonucu birçok yanlış anlaşılmalar meydana gelir. Herkesin bildiği gibi, inen uçağa; uçak düşüyor diyen Azeriler’in hiç birimizin bilmediği daha nice kelime farklılıklarından meydana gelen maceraların konu ediliyor.

Vizyon Tarihi ; 27 Ekim 2017


4. Kurtlar Vadisi: Vatan

Konusu ;

Ele geçirilen Türkiye haritasında askeri birlikler ve özel harekât merkezleri gibi stratejik önemi olan onlarca hedefin yanı sıra sınırdaki bir nokta da işaretlenmiştir: Yalavuz…
Asırlardır Türkün toprağını işgal etmek için fırsat bekleyen düşman, koca bir orduyla sınırımıza dayanmış, darbeden gelecek haberi beklemektedirler. Polat Alemdar ve ekibi, Türk Milleti ile birlikte içerdeki ve dışarıdaki düşmanlara karşı zorlu bir mücadele verecektir.

Vizyon Tarihi ; 29 Eylül 2017


5. Oha Diyorum

Konusu ;

Fırat’ın arabası hırsızlar tarafından çalınır. Arabanın içinde rabada Fırat’ın kızının doğduğundan bu yana çekilmiş tüm fotoğraflarının ve videolarının olduğu ve başka da kopyası olmayan bir hard disk vardır. Melih, Fırat ve Alper, hard diski alabilmek için yola düşer ve kendilerini hem komik hem de aksiyon dolu bir maceranın içinde bulurlar.

Vizyon Tarihi ; 3 Kasım 2017


6. Bekar Bekir

Konusu ;

32 yaşında halen bekar ve bakir olan Bekir annesiyle yaşamaktadır. Eline “kız tavlama sanatı” adlı bir kitap geçirmiştir ve halen gerçek aşkını aramaktadır! Ama gerek sakarlığı, gerek saflığı ve şanssızlığından dolayı aradığı aşka hiç yaklaşamaz bile. İmdadına mahalledeki yakınları koşar ve aralarında para toplayarak bir umut olması açısından Bekir’i lüks bir otele yollarlar. Fakat bu otelde hayatının aşkını ararken beklenmedik maceralara da bulaşacaktır!

Vizyon Tarihi ; 1 Eylül 2017


7. Benzersiz

Konusu ;

Kendi halinde bir eczacı olan bir adam, bir gece nöbet tutarken başına talihsiz bir kaza gelir. Bu kazadan sonra ağır bir ameliyat geçirir ve gözünü farklı biri olarak açar. Bu süreç sonrası gerçek benliğini sorgulamaya ve hakikatin peşinde kendini aramaya başlar. Ancak bu süreç hem onun için hem de çevresindekiler için oldukça zorlu geçecektir…

Vizyon Tarihi ; 15 Eylül 2017


8. Atçalı Kel Mehmet

Konusu ;

 

Atçalı Kel Mehmet, Osmanlı Padişahı II. Mahmut döneminde yaşamış Ege bölgesinin ilk efelerinden biridir. Zenginden alıp fakire vererek bölgesinde adaleti sağlar ama çıkarları zedelenen ağalar, beyler ve voyvodalar tarafından da hain ilan edilir. Atçalı’nın ölüm fermanı verilir ve Atçalı Kel Mehmet Efe’ye iki seçenek kalır. Kaçacak ya da ölecektir.

Vizyon Tarihi ; 22 Eylül 2017


9. Şansımı Seveyim

Konusu ;

Çevresinde şanşsızlığı ile bilinen Sebahattin, yaşadığı birçok talihsizliğin sonunda büyüdüğü mahalleye geri döner. Sebahattin’in mahalleye dönmesi ile bütün mahalleli başlarına yine birçok iş açılacağını düşünerek endişeye kapılır. Kaderine boyun eğen Sebahattin, mahallede tanıştığı Yaprak sayesinde şansının döndüğüne inanır. Fakat her şey bu kadar kolay olmaz.

Vizyon Tarihi ; 25 Ağustos 2017


10. Cingöz Recai

Konusu ;

Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yapacağı, Peyami Safa’nın unutulmaz eseri Cingöz Recai Limon Film tarafından sinemaya uyarlanıyor. Haluk Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli, Serkan Keskin gibi birçok önemli ismin yer aldığı yapımın senaryosu Kerem Deren ve Pınar Bulut tarafından kaleme alındı.

Vizyon Tarihi ; 13 Ekim 2017

REKLAM Reklam Alanı REKLAM
Yorum Yaz

4 Yorum
 • Hüseyin GözlüCevapla

  Türk sineme sektörünün gerçekten güzel işler yaptını gördüm bunlarda bu güzel işlerden bazıları beni daha fragmanları ile güldüren filimlerde var içlerinde .

  Ağu 13, 2017 17:53
 • Doğuhan SUBAŞICevapla

  Oha Diyorum’un filminden çok ümitliyim bu arada sinema sektörü böylesine geliştikçe mutlu oluyorum

  Ağu 13, 2017 18:21
 • Berkant OğuzcanCevapla

  Filmlerin hepsi birbirinden iyi kurtlar vadisine gitmeye düşünüyorum

  Ağu 13, 2017 19:07
 • Berat ToprakCevapla

  5. film beni gerçekten çok şaşırttı. Şayet Oha Diyorum bir Youtube kanalı daha önceden bu tarz içeriklere interaktif video ayağına girişmişti. Tutabileceğini ve şirketin patronu Ersan Özer’in de el atarsa müthiş bir yapım çıkabileceğine inanıyorum.

  Ağu 14, 2017 00:39
iptv